Youngtimer Warsaw sezonas atklāšana

ytr-warsaw-16-1

Apvienojoties Latvijas Antīko automobiļu kluba Youngtimer domubiedriem un minimania.lv biedriem, 5. aprīlī sešu mašīnu sastāvā devāmies ceļā pie mūsu kolēģiem uz Poliju, kur tika organizēts Youngtimer Warsaw sezonas atklāšanas pasākums. Neskatoties uz sestdienas rīta -9℃ temperatūru un pateicoties uzticamajiem spēkratiem un saulainajiem laikapstākļiem, diezgan ātrā tempā un bez tehniskām problēmām sasniedzām galamērķi. Jau pirmās dienas vakarā, ierodoties Polijas galvaspilsētā, mūs sagaidīja divu desmitu klasisko spēkratu īpašnieki ar saviem auto, lai mūs sveiktu. Šis Youngtimer Warsaw bija pirmais pasākums, kurā ieradās viesi no citas valsts. Lai gan šādi pasākumi tur tiek organizēti tikai kopš 2011. gada, vietējā mērogā tie ir ieguvuši ļoti lielu popularitāti. Youngtimer Warsaw salidojumu formāts ir radikāli pretējs mums pierastajiem Latvijas Youngtimer Rally pasākumiem – tas ir dažu stundu pasākums, kurā ierodas liels skaits dalībnieku, lai iedzertu kafiju, apēstu picas šķēli un aprunātos par auto lietām. Pateicoties šādam formātam, pasākums ir bez dalības maksas un notiek gandrīz katru nedēļas nogali. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes organizators mūs jau laicīgi iepriecināja, ka sezonas atklāšana ir gada apmeklētākais pasākums, taču 6.aprīļa salidojums pārsteidza arī pašus organizatorus – ieradās ap 600 spēkratu – sākot no 30-to gadu Mercedes Benz līdz 90-to gadu sākuma BMW markas automobiļiem. Pasākumā lielākā daļa spēkratu bija vietējā ražojuma – FSO Polonez un Warszawa, Fiat 124 un 126, Žuk. Lielā skaitā arī bija dažādu modeļu BMW, VW, Ford, Mercedes. Bija redzami arī tādi auto, kā Bentley Mulsanne Turbo R, Jaguar E-Type, Porsche Carrera 4 un citi reti sastopami auto. Mūsu auto izraisīja lielu interesi pārējo dalībnieku un skatītāju vidū, jo klasiskie Mini, VAZ un SAAB ir salīdzinoši reti sastopami auto šādos pasākumos. Protams, viens no galvenajiem mūsu mērķiem bija nodibināt kontaktus un uzaicināt poļus uz mūsu pasākumiem, ko arī realizējām. Tagad ļoti ceram, ka jau šogad mūsu pasākumos sagaidīsim pirmos dalībniekus no Polijas.

Brauciena ietvaros netālu no Varšavas arī apmeklējām „Muzeum Motoryzacji i Techniki“. Noteikti rekomendējam to visiem, kam interesē senie automobiļi, motocikli vai jeb kas vecs un tehnisks. Mūs Polijā pārsteidza daudzas lietas, bet šo varētu ierindot vienā no pirmajām vietām. Šādu eklektiku būs grūti atrast pat citur Polijā. Kā interesantākos spēkratus var minēt Pāvesta Jāņa Pāvila II parādes auto, bijušā Polijas prezidenta Lech Wałęsa bruņoto Volvo 760GLE, Durant Model Six, Fiat 508 Balilla Sport, FSR Tarpan, dažādus autobusus, kara tehniku un vēl pilnīgi visu, ko vien tādā vietā var iedomāties. Iepazināmies arī ar muzeja direktoru Zbigniew Mikiciuk, kas, kā vēlāk atklājās, ir Polijā labi zināms TV auto raidījumu vadītājs un vienas no lielākās Eiropas auto kolekcijas īpašniekiem.

Pasākums izvērtās ļoti interesants – nodibinājām jaunus kontaktus, klātienē piedzīvojām Polijas mēroga pasākumu, kas mums bija vēl kaut kas nebijis, ieguvām pieredzi un pavadījām lielisku nedēļas nogali labā kompānijā. Youngtimer Warsaw šāda veida sanākšanas pasākumus rīko gandrīz katru nedēļas nogali, tā kā jebkurā brīdī varat doties uz Varšavu – noteikti būs ko apskatīt.

Foto galerija Video

2 komentāri

  • Dzintars aprīlis 9, 2014

    Brauciens bija interesants! Kompānija vienkārši kolosāla ! Ceru, ne pēdejo reizi dodamies iekarot Eiropu ;)

    Respond
  • Valts aprīlis 15, 2014

    Eiropa mūs vēl redzēs! :)

    Respond

Atbildēt


© 2015 Youngtimer Rally